Достапни линкови

Од утре разладување во Македонија


Македонија од утре се враќа во таканаречена „зелена фаза“ што не е ризична по здравјето на луѓето. Синоптичарите за утре најавуваат намалување на температурите. Пониски температури од досегашните се најавуваат и за наредните денови. Поради намалувањето на температурите Министерството за труд и социјална политика од утре ја повлекува забраната за работа на отворено во периодот од 11 до 17 часот.
XS
SM
MD
LG