Достапни линкови

Убиени 3-ца војници на НАТО во Авганистан


Тројца војници на НАТО биле убиени во напад на бунтовниците во источен Авганистан, соопшти командата на ИСАФ, не соопштувајки ја националноста на војниците. Одговорноста за нападот ја превзедоа талибанците, соопштувајки дека двајца бомбаши самоубијци, убиле 17 американски војници.
XS
SM
MD
LG