Достапни линкови

Уапсените иранци во Сирија биле војници, но бивши, тврди Техеран


Али АКбар Салехи
Иранскиот министер за надворешни работи Али Акбар Салехи изјавил денеска дека некои од 48-те иранци, уапсени од сиријските бунтовници, биле пензионирани припадници на иранската исламска Револуционерна гарда. Но, Салехи додал дека тие биле од религиозни причини во Дамаск. Салехи беше во Турција каде што побара помош во ослободувањето на заробените иранци.
XS
SM
MD
LG