Достапни линкови

Продолжува топлотниот бран во земјава


Времето во Македонија ќе биде сончево со мала доумерена локална облачност, а попладне ќе има услови за изолирана нестабилна облачност проследена со краткотраен пороен дожд и грмежи.Утринската температура се движи од 12 до 20 степени, а дневната од 33 до 42 степена.
XS
SM
MD
LG