Достапни линкови

Во црква во Нигерија убиени 19 луѓе


Вооружен напаѓач синоќа во една црква во централна Нигерија убил 19 луѓе, соопштија денеска нигеријските власти, наведувајќи дека нападот се случил за време на редовната молитва и оти имало многу ранети. Ваквите напади зачестија во таа земја, а за нив одговорноста најчесто ја презема една радикална секта исламисти.
XS
SM
MD
LG