Достапни линкови

Кучи: Тачи подготвен на состанок со Николиќ


заменик премиерот на Косово Хајредин Кучи
Премиерот на Косово Хашим Тачи е подготвен да се состане со претседателот на Србија Томислав Николиќ, изјави заменик премиерот на Косово Хајредин Кучи. Според него, тоа би требало да бидат разговори меѓу претставници на две суверени држави и оти така ќе се придонесе за изградба на поинаква иднина. Говорејќи за северот на Косово, Кучи оцени дека тамошните граѓани биле најизолирани во Европа бидејќи биле заложници на група луѓе кои се занимаваат со илегална трговија.
XS
SM
MD
LG