Достапни линкови

За Каиро напаѓачите на границата биле неверници


Израелското државно радио јави дека Израел на Египет му биле вратени телата на шесте вооружени лица убиени од израелските безбедносни сили во неделата. Убиените влегле во Израел во украдено воено возило откако претходно убиле 16 египетски граничари на полустровот Синај. Египетските власти соопштија дека тие биле неверници и најавија акција за целсоно преземање на контролата врз Синај.
XS
SM
MD
LG