Достапни линкови

САД - сирискиот премиер планирал да избега


САД објавија дека сирискиот премиер Ријад Хијабс внимателно планирал да побегне во Јордан со неговото семејсво и оти тоа покажува дека режимот на претседателот Ашар Ал Асад е разнишан. Секретарот на Белата куќа Џеи Карнеи изјави дека режимот на Ал Асад е ранлив одвнатре и предвидува дека деновите на Асад се изброени. И Франција оцени дека неговиот режим кој е мета на напади на бунтовниците ја губи подршката.
XS
SM
MD
LG