Достапни линкови

Повеќе од седум илјади нелегални имигранти уапсени во Атина


Повеќе од седум илјади нелегални имигранти беа уапсени во полициската операција во Атина, пишуваат грчкитe медиуми. Во рамки на масовната операција, која почна на 2 август полицијата апсеше и испраќаше дома странски државјани кои нелегaлно живеaт во Грција. Грчките власти соопштија дека акцијата била за да се воспоставaт законите и да не се дозволи хаос во центарот на Атина, односно да се отстранат глетките, со кои, според нив, ја навредуваат културата на Атина.
XS
SM
MD
LG