Достапни линкови

Обама собра помалку пари од донаци од Ромни


Претседателот на САД Барак Обама за време на изборната кампања претходниот месец собрал 75 милиони долари од донации, што е за речиси 30 милиони долари помалу од главниот приотивкандидат Мит Ромни. Тоа е трет месец по ред како Обама добива помалку пари од донации од републиканскиот ривал Мит Ромни. Ромни за јули собра 101 милион долари од донации.
XS
SM
MD
LG