Достапни линкови

Клинтон го посети поранешниот јужноафрикански лидер Мандела


Американскиот државен секретар Хилари Клинтон денеска го посети поранешниот јужноафрикански лидер и добитник на Нобеловата награда за мир, Нелсон Мандела. Клинтотн го посетила Мандела во неговото родно село Кун. Додека таа разговарала со неговата сопруга, Мандела го посматрал нивиот разговор. Клинтот е на турнеја низ земјите од Африка.
XS
SM
MD
LG