Достапни линкови

Србија- Пилотот на авионот што се сруши, немал дозвола за летање


Илустрација.
Пилотот на авионот кој се урна кај Обреновац во Србија немал дозвола, a авионот не бил регистриран, потврдуваат од Комисијата за цивилно воздухопловство на Србија. Од Комисијата велaт дека авионот полетал од приватен терен, но немал дозвола зa полетување и слетување. Се сомневаат дека причина за несреќата се нестручното управуање и неисправноста на леталото. Авионот се урна синоќа при што загинaa двајца луѓе.
XS
SM
MD
LG