Достапни линкови

Бомбашки напад во Чеченија


Архивска фотографија.
Во бомбашки напад на полициска станица во главниот град на Чеченија, Грозни, има неколу жртви и четворица повредени, но се уште не се знае точниот број на загинатите. Истражителите се на местото на настанот. Нападот се случил во областа Октјабр.
XS
SM
MD
LG