Достапни линкови

Нападната зграда на Црвениот крст во Мисрата


Непознати лица нападнале стамбена зграда на Меѓународниот комитет на црвениот крст во либијскиот град Мисрата. При нападот се употребувале гранати и ракети. Седум лица биле во градбата за време на нападот но никој не е повреден. Од комитетот потврдија дека била причинета голема материјална штета. По инцидентот, Црвениот крст најави дека ќе се повлече од Мисрата и Бенгази.
XS
SM
MD
LG