Достапни линкови

Тројца осомничени бомбаши убиени во Триполи


Либијските власти соопштија дека тројца осомничени бомбаши загинале во близина на Триполи во неделата. Петмина припадници на Министерството за внатрешни работи биле повредени во полициската акција која се случила на 40 километри од главниот град.
XS
SM
MD
LG