Достапни линкови

Невреме во Австрија и Италија


Илустрација.
Во невремето кое ги зафати Австрија и северна Италија загинаа две жени. Невремето кое го зафати регионот на границата меѓу овие две земји предизивика поплави, одрони на земјиштето, го прекина снабдувањето со струја, доведе до прекин на железничкиот сообраќај и до затварање на некои патишта.
XS
SM
MD
LG