Достапни линкови

Пакистан- Авганистан ги помага пакистанските Талибанци


Министерот за внатрешни работи на Пакистан Рехман Малик.
Министерот за внатрешни работи на Пакистан Рехман Малик обвини денеска дека претставници на авганистанската влади им даваат поддршка на пакистанските Талибанци.
Пакистански официјални лица велат дека талибанскиот командант познат како Фазлула потпомогнат од Авганистан организира напади врз пакистанските безбедносни. Се смета дека Фазлула пред неколку години избегал во Авганистан откако пакистанската армија започна офанзива против неговото упориште во долината Сват.
XS
SM
MD
LG