Достапни линкови

АРМ со изложба на оружје го одбележува 20-годишниот јубилеј


Во рамки на програмата за одбележување на јубилејот „20 години АРМ“ и по повод 18 Август - Денот на АРМ, денеска на Воениот стадион во Градски парк во Скопје се одржува изложба на борбени средства, техника и опрема на Армијата на Македонија.
XS
SM
MD
LG