Достапни линкови

Клинтот на разговори во Турција за состојбата во Сирија


Американскиот државен секретар Хилари Клинтон ќе отпатува за Турција следната недела за да разговара со турската влада за состојбата во Сирија, соопшти портпаролот на Стејт департментот Викторија Нуланд. Таа рече дека Клинтон ќе одржи „билатерални консултации“ со турската влада во Истанбул на 11 август.
XS
SM
MD
LG