Достапни линкови

Сирија бара заем од Русија


Сирија побара заем од руските власти со цел да се спрви со последиците од западните санкции. Барањето беше обелоденето доцна вчеравечер. Сиријскиот министер за финансии Мухамед ал Јулајлати изјави дека задолжувањето е со цел справување со економската криза во земјата. За сега нема реакција од официјална Москва, но сиријскиот министер рече дека Русија ветила дека ќе го разгледа барањето.
XS
SM
MD
LG