Достапни линкови

Експлозија во Триполи


илустрација
Автомобил бомба експлодираше во близина на зградата на воената полиција во Триполи. Едно лице е повредено во експлозијата. Властие во Либија соопштија дека се уште не знаат кој е одговорен за нападот. Станува збор за прв напад од ваков вид во изминатава година.
XS
SM
MD
LG