Достапни линкови

Убиен осомничен милитант во Дагестан


Министерството за внатрешни работи на руската република Дагестан соопшти дека еден милитант бил убиен во близина на селото Макачкала. Осомничениот Јусуп Мартазалиев се барал по обвиненија за инволвираност во илегална вооружена група, организирање вооружени напади и саботажа. Мартазалиев отворил оган кон вооружените сили.
XS
SM
MD
LG