Достапни линкови

Уапсени осомничени терористи во Бугарија


Бугарските власти соопштија дека уапсиле двајца осомничени терористи по кои Интерпол има распишано потерница. Станува збор за 47 годишен жител на Чеченија и 29 годишен држајанин на Турција кои биле уапсени во две одвојни акции на бугарската гранична полиција во петокот. Осомничените биле уапсени во петокот при обид да влезат во земјата од Романија.
XS
SM
MD
LG