Достапни линкови

Осуден еден од тројца осомничени терористи во Шпанија


Еден од тројцата осомничени членови на терористичката Ал Каеда беше осуден на затворска казна во Шпанија. Турскиот државјанин беше прогласен за виновен за поседување експлозивни материјали. Двајцата осомничени од чеченско потелко остануваат во притивор додека полицијата ја врши истрагата.
XS
SM
MD
LG