Достапни линкови

Русија контра резолуцијата на ОН за Сирија


Русија смета дека резолуцијата на Обединетите нации за Сирија ги потценува мировните напори во земјата. Преку документот се осудуваат сиријските власти за употреба на тешка артилерија. Резолуцијата исто така го забележува неуспехот на Советот за безбедност за усвојување мерки со кои би се согласиле и сиријските власти.
XS
SM
MD
LG