Достапни линкови

Пожар во рафинерија во Иран, еден загинат


Најмалку едно лице загина а шеснаесетмина се повредени во пожар во најголемата иранска рафинерија, јавија медиумите. Градоначалникот на југоисточниот град Машар изјави дека причина за пожарот бил дефект во дел од нафтоводот. Новинската агенција Фарс јави дека пожарот бил изгаснат.
XS
SM
MD
LG