Достапни линкови

Воена вежба на турската армија на границата со Сирија


Турската армија организира денеска воена вежба со учество на тенкови и оклопни возила во близина до границата со Сирија. На вежбите биле активирани и преносливи противвоздушни ракети „Стингер,,. До ова доаѓа по страхувањата на Анкара за безбедноста на турско сириската граница поради интензивирањето на конфликтот во Сирија.
XS
SM
MD
LG