Достапни линкови

Првата саудиска спортистка на Олимпијадите загуби


Џудистката Воџдан Шахеркани, првата спортистка од Саудиска Арабија која се натпреварува на една Олимпијада, денеска во Лондон загуби во мечот што траеше 82 секунди. Шеснаесетгодишната саудијка загуби од Мелиса Мохица од Порторико во првата рунда во натпреварот до 78 килограми.
XS
SM
MD
LG