Достапни линкови

Убиени 4-ца војници во Ирак


4-ца ирачки војници загинале при експлозија на мина на патот северно од Багдад. До инцидентот доаѓа на само еден ден откако беа убиени 30-тина лица во напад врз ирачки безбедноси сили. Според ирачки претставници, во напади на бунтовниците само во минатиот месец загинале над 320 луѓе.
XS
SM
MD
LG