Достапни линкови

Руски воени бродови на пат кон Сирија


Руските новински агенции Итар-Тас и Интерфакс јавија денеска дека руски воени бродови се на пат кон Сирија и оти треба да се укотват во пристаништето Тартус. Во информацијата се наведува дека бродовите ќе пристигнеле во почетокот на наредната недела и ќе останеле во тоа пристаниште неколку дена, по што ќе се вратат во водите на Црно Море.
XS
SM
MD
LG