Достапни линкови

Клинтон во посета на Јужен Судан


Американскиот државен секретар Хилари Клинтон
Американскиот државен секретар Хилари Клинтон престојува во посета на најновата држава во светот Јужен Судан. Главна цел на нејзиниот престој во главниот град Џубу е, како што јавуваат агенциите, да ги наговори тамошните лидери да ги надминат разликите со соседниот Судан кои повторно се закануваат од нова граѓанска војна. Клинтон се наоѓа на 11 дневна турнеја по Африка.
XS
SM
MD
LG