Достапни линкови

Сирија: убиени 15 цивили во палестински камп


Најмалку 15 цивили од кои две деца загинале од минофрлачки оган во палестинскиот бегалски камп Јармоук во близина на сиријскиот главен град Дамаск. Според хуманитарните работници, во близина на кампот се воделе борби, па не се знае од каде биле истрелани гранатите. Повеќе од 20 илјади луѓе загинаа во Сирија од почетокот на бунтот против режимот на претседателот Башар ал Асад во март лани.
XS
SM
MD
LG