Достапни линкови

Ким Џонг Ун на средба со кинеска делегација


Ким Џонг Ун
Новиот лидер на Северна Кореа Ким Џонг Ун се состанал во Пекинг со висока политичка делегација на Кина што се оценува како знак дека тој се врти кон надворешната политика. На чело на кинеската делегација, како што јавува државната новинска агенција, бил еден од највисоките функционери во Комунистичката партија Ванг Џијаруи. Кина и е главен сојузник на Северна Кореа.
XS
SM
MD
LG