Достапни линкови

САД ќе дадат 12 милиони долари помош за Сиријците


Aдминистрацијата на Обама ќе одвои 12 милиони евра за нова хуманитарна помош за граѓаните на Сирија, изјавија американски официјални лица. Со ова помош САД дале вкупно 76 милиони евра за Сирија од почетокот на конфликтот минатата година. Помошта се состои од комуникациска опрема и медицински материјали. Дополнително САД ќе дадат и пари на ОН за бегалците од Сирија.
XS
SM
MD
LG