Достапни линкови

Интерпол бара информации за бомбашот-самоубиец


Фото-роботот на бомбашот-самоубиец.
Интерпол побара од земјите членки да го објават во јавноста фото-роботот на бомбашот-самоубиец кој уби петмина израелски туристи и возачот на нивниот автобус во Бугарија пред две недели. Меѓународната полициска мрежа бара информации кои би помогнале да се идентификува терористот. Бугарските експерти го создадоа фото-роботот на база на остатоците од човекот што се разнесе во автобусот.
XS
SM
MD
LG