Достапни линкови

Во Кина тинејџер со нож усмртил 8 луѓе


Кинеските државни медиуми јавија дека еден тинејџер со нож убил осум луѓе, а повредил уште 5. Нападот се случил во североисточниот дел на земјата. Според извештаите на медиумите, напаѓачот имал 17-години. Тој по расправијата со неговата девојка, влегов во нејзиниот дом и убил двајца нејзини роднини. Потоа го напуштил нејзиниот дом и убил уште шест луѓе и повредил 5 други. Полицијата го уапсила и сега тој е во притвор.
XS
SM
MD
LG