Достапни линкови

Панета во Јордан, на разговори за Сирија


Американскиот секретар за одбрана Леон Панета пристигна денеска во Јордан на разговори со кралот Абдула Втори за конфликтот во соседна Сирија. САД и Јордан се загрижени за случувањата во Сирија и за можните последици врз стабилноста во регионот, изјави Панета пред пристигнувањето во Аман. Во Јордан има околу 145.000 бегалци од Сирија. Панета претходно ги посети Тунис, Египет и Израел.
XS
SM
MD
LG