Достапни линкови

Путин во Лондон ќе гледа џудо


Рускиот претседател Владимир Путин денеска ќе допатува во работна посета на Лондон, но и да проследи некои од натпреварите на Олимписките игри. Предвидено е Путин да се состане со британскиот премиер Дејвид Камерон на разговори за ситуацијата во Сирија, како и за билатерални прашања. Инаку, Путин, на Олимпијатада, ќе проследи дел од натпреварите во џудо.
XS
SM
MD
LG