Достапни линкови

Деветнаесет повредени во експлозии во Пакистан


Најмалку деветнаесет лица се повредени во експлозија на две мали бомби што експлодирале во Пакистан, во источниот град Лахоре. Експлозиите биле насочени кон пазар во централното градско подрачје, каде што луѓето се собираат да купат овошје за нивните оброци по зајдисонце за време на светиот месец Рамазан. Официјални лица соопштија дека бомбите биле активирани со посебен уред за тајминг.
XS
SM
MD
LG