Достапни линкови

Променливо облачно со дожд и грмежи


Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и нестабилно со пороен дожд и грмежи. Локално ќе има појава на невреме со засилен ветер, силни електрични празнења и град.Температурата ќе се движи од 22 до 32 степени.
XS
SM
MD
LG