Достапни линкови

Турската полиција заплени 3,7 тони хашиш


Турската полиција конфискувала 3,7 тони хашиш во округот Диарбекир, во југоисточниот дел на Турција. Пазарната вредност на количество одземена дрога се проценува на 78 милиони турски лири или околу 39 милиони евра.
При операцијата полицијата уапсила две лица.
XS
SM
MD
LG