Достапни линкови

Во Грузија парламентарни избори во октомври


Претседателот на Грузија Михаил Саакашвили.
Парламентарните избори во Грузија ќе се одржат на 1 октомври. Претседателот Михаил Саакашвили го одредил денот на изборите и изразил надеж дека тие ќе се одржат во фер и демократска атмосфера и дека сите гласачи ќе излезат на избори. Грузиската опозициска коалиција „Сон“ на Биџина Иванишвили ќе биде предизвикувач на владејачкото Обединето Национално Движење на Саакашвили.
XS
SM
MD
LG