Достапни линкови

Москва- на членките на „Пуси Рај“ им се слошило во судница


Членките на панк групата „Пуси Рај“ на кои им се суди во Москва не се чуствувале добро во судницата, па затоа е повикано амбулантно возила. Но, лекарите кои ги испитуваат велат дека обвинети се подготвени да продолжат со судењето кое почна во понеделникот. Еден од адвокатите на обвинетите вели дека трите жени страдаат од исцрпеност и не се хранат добро.Тие беа уапсени во март по одржувањето на перформанс во московската главна катедрала, со кој го осудија владеењето на претседателот Владимир Путин. Тие се соочуваат со седум години затвор ако бидат осудени.
XS
SM
MD
LG