Достапни линкови

Асад ги пофали безбедносните сили


Сирискиот претседател Башар ал Асад.
Сирискиот претседател Башар ал Асад денeска преку писмено соопштение ги пофали вооружените сили за нивните напори против „криминалните терористички банди“. Асад вели дека битката со бунтовничките сили ќе ја утврди судбината на народот. Денеска во Сирија е Денот на Армијата. Сирискиот претседател тврди дека странски агенти им помагаат на бунтовниците за да се поткопа нацијата. Во меѓувреме петти ден по ред продолжуваат битките меѓу владините сили и бунтовниците за најголемиот град во земјата - Алепо.
XS
SM
MD
LG