Достапни линкови

Панета во Израел


Американскиот секретар за одбрана Леон Панета
Американскиот секретар за одбрана Леон Панета пристигна во Израел од Каиро каде што имаше разговори со новото раководство на Египет. Панета со израелските домаќини ќе разговара за контроверзната нуклеарна програма на Иран, како за ситуацијата во Сирија. Тој ги демантира наводите дека со Израел ќе се разгледува и можната интервенција врз Иран, оценувајќи дека станува збор за медиумски шпекулации.
XS
SM
MD
LG