Достапни линкови

Евакуирана амбасадата на САД во Норвешка


Амбасадата на САД во Норвешка денеска била евакуирана откако обезбедувањето пронашло сомнителен објект под автомобил во близина на зградата на амбасадата во Осло. Амбасадата, околината и кралската палата биле евакуирани, а кучиња трагачи ја пребаруваат областа, соопшти тамошната полиција.
XS
SM
MD
LG