Достапни линкови

Клинтон на турнеја низ Африка


Американскиот државен секретар Хилари Клинтон ја започнува својата турнеја низ Африка, при што ќе ги посети Сенегал, Јужен Судан, Уганда, Кенија, Малави и Јужна Африка. Во фокусот на разговорите со нејзините домаќини ќе бидат безбедносни и економски прашања, како и ситуацијата во Сомалија. Во Јужна Африка е предвидено Клинтон да има средба со Нелсон Мендела.
XS
SM
MD
LG