Достапни линкови

Рускиот опозиционер Навални обвинет за проневера


Алексеј Навални
Руските власти и формално покренаа обвинение против блогерот и опозициониот лидер Алексеј Навални за организирање кражба на пари од фондовите за шуми и му наредија да не ја напушта Москва. Доколку биде прогласен за виновен, Навални може да добие затворска казна од 10 години. Тој на двапати веќе беше во затвор на кратко заради учеството на протестите против претседателот Владимир Путин.
XS
SM
MD
LG