Достапни линкови

Северниот дел на Индија повторно без струја


Во главниот град на Индија, Њу Делхи, во Калкута и во други делови во северниот дел на земјата, денеска повторно дојде до прекин во снабдувањето со струја. Стотици милиони луѓе од истиот регион останаа без електрична енергија и вчера околу 12 часа, што предизвика хаос сообраќајот, транспортот и на други места.
XS
SM
MD
LG