Достапни линкови

Продолжува судскиот процес против Јулија Тимошенко


Подржувач на Тимошенко на митингот во Харков на 23 јули 2012
Судскиот процес против поранешната премиерка на Украина Јулија Тимошенко треба да продолжи денескаво Харков.Тимошенко напиша официјално барање да биде ослободена од судењето поради здравствени проблеми.Засега не е познато каков ќе биде одговорот.Германските доктори изјавија дека на Тимошенко и се потребни осум недели за да се одмори и закрепне.Тимошенко се товари за затајување данок во износ од милиони американски долари и тој случај е поврзан со приватната енергетска компанија што таа ја предводеше во 90 те години. Судењето беше одложено на 23 јули откако Тимошенко одби да присуствува поради здравствени проблеми.
XS
SM
MD
LG